Гурткові заняття

Дата: 14 грудня 2018 о 10:35, Оновлено 14 грудня 2018 о 11:03

Правила етикету за столом

• Якщо ви прийшли в гості, не поспішайте відразу ж сідати за стіл. Зачекайте, поки господиня запросить вас, можливо, вам запропонують попередньо визначене місце. Якщо цього не відбувається, можете самі делікатно уточнити, де вам краще сісти.
  • Немає потреби вітатися з кожним присутнім гостем, ви цілком можете обмежитися загальним привітанням, не забувши окремо привітатися з господарем і господинею.
  • Небажано сідати надто близько або надто далеко від стола. Вам буде незручно брати страви і їсти.
  • За столом треба сидіти випроставшись і злегка спираючись на спинку крісла. У жодному випадку не можна розгойдуватися на стільці. Крім того, що це має неестетичний вигляд, ви можете поламати меблі і навіть впасти.
  • Ще з дитинства всім відомо, що класти лікті на стіл некультурно. Краще покладіть руки на коліна, на столі можуть знаходитися тільки кисті рук.
  • Не варто також надмірно активно жестикулювати, адже ви можете ненароком зачепити сусіда, розлити вино на скатертину або розбити тарілку. Щоб не дратувати оточуючих, не стукайте пальцями по столі, не бавтеся столовими приборами чи склянками.
  • Не тягніться за бажаною стравою, сільничкою чи соусом через весь стіл. Ви ризикуєте забруднити одяг або перевернути на скатертину вміст тарілки чи келиха. Краще попросіть сусіда або офіціанта подати вам те, що потрібно.
  • Щоб не забруднити одяг, ви можете покласти на коліна розгорнуту серветку. Після їжі її кладуть на стіл в розгорнутому вигляді справа від тарілки. Не витирайте серветкою обличчя, достатньо просто промокнути вуста.

Правила етикету за столом

Як ввічливо поводитися та спілкуватися

• У ресторані чи в гостях поводьтеся природно і невимушено, але не вульгарно. Не варто привертати до себе увагу надмірно галасливою манерою розмовляти чи надто гучним сміхом. Не потрібно впадати і в іншу крайність і сидіти тихо, наче мишка, не приймаючи участі в загальній розмові.
  • Коли розмовляєте з сусідом по столу, намагайтеся не повертатися спиною до іншого сусіда. Не прийнято кричати через увесь стіл, навіть якщо ви дуже хочете поговорити з давнім другом чи колишніми однокласником. Ви можете поспілкуватися пізніше, коли всі встануть з-за столу.
  • Не накладайте страву в тарілку сусіда без його/її дозволу. Не змушуйте когось з’їсти «ну хоча б маленький шматочок», навіть якщо, на вашу думку, це найсмачніша закуска, з усіх, які ви куштували.
  • Не змушуйте когось пити алкоголь, мотивуючи горезвісним «ти мене не поважаєш», «ти не підтримуєш компанію». Якщо людина не бажає перехилити іще одну чарчину горілки чи келих вина – це її особиста справа. Якщо ви самі не хочете більше пити, просто ввічливо відмовтеся, не варто прикривати келих рукою чи серветкою. Ви також не зобов’язані пояснювати причину відмови.