Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 2 людини

Річний звіт директора за 2019-2020н.р.

Дата: 27 серпня 2020 о 21:04

ЗВІТ

директора Проїжджанської ЗОШ

І – II ступенів  Шелегеди В.Ф.

перед громадою

про  свою роботу за 2019-2020  навчальний  рік

          Завершився  непередбачувальний та сповнений викликами навчальний рік. Ми разом з вами  вчилися новим форматам роботи та навчання, опановували нові інструменти,виходили за рамки своїх звичок і можливостей. І щорічний звіт директора як важливий фактор відкритості і прозорості в діяльності закладу підведе підсумки нашої роботи.                                                                                

   Дух школи, її кращі традиції і  здобутки визначають педагогічні колективи і їх вихованці. Провідною фігурою у реалізації  завдань, безперечно,  виступає вчитель, який зобов’язаний  втілювати  в життя ідеї, забезпечувати єдність виховання і навчання – основного призначення закладу. Відразу хочу зазначити, що робота директора і колективу нероздільні. Здобутки і недоліки спільні.                                                                                                                                                                                                                      На виконання п. 3 наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів» та відповідно до Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 № 178, з метою подальшого утвердження відкритої, демократичної, державно-громадської системи управління освітою, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у школі, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації, був проведений аналіз роботи за 2019/2020 навчальний рік.

У своїй діяльності протягом звітного періоду, як директор школи, я керувалася посадовими обов’язками, основними нормативно-правовими документами, які регламентують роботу навчального закладу:        Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про основні засади мовної політики в Україні»,   Статутом школи та чинними нормативно-правовими документами у галузі освіти в цілому та загальної середньої освіти зокрема.

Як зазначено в «Освітній програмі закладу»,   «призначення школи полягає в наданні  якісної базової загальної освіти дітям шкільного віку мікрорайону, забезпеченні їх всебічного розвитку, вихованні та самореалізації особистості, здатної до життя в суспільстві та цивілізованої взаємодії з природою, готової до свідомого життєвого вибору, самореалізації, відповідальності, трудової діяльності та громадянської активності, прагненні до самовдосконалення і навчання упродовж життя.

Досягнення цієї мети забезпечується шляхом формування ключових компетентностей, необхідних кожній сучасній людині для успішної життєдіяльності.

Спільними для всіх компетентностей є такі вміння: читання з розумінням, уміння висловлювати власну думку усно і письмово, критичне та системне мислення, здатність логічно обґрунтовувати позицію, співпрацювати з іншими людьми, творчість, ініціативність, уміння конструктивно  керувати емоціями, оцінювати ризики, приймати рішення, розв’язувати проблеми.

Основним засобом реалізації  загальноосвітнього  закладу є засвоєння учнями         обов'язкового мінімуму змісту загальноосвітніх програм. Школа має  додаткові  засоби реалізації свого призначення, а саме:

  • уведення в навчальний план предметів і курсів, що сприяють загальнокультурному розвитку особистості та формують гуманістичний світогляд;
  • надання учням можливості спробувати себе в різних видах діяльності (інтелектуальній, трудовій, художньо-естетичній тощо);
  • надання широкого спектра додаткових освітніх програм і  освітніх послуг.

Освітня програма, що реалізується в закладі, спрямована на формування в учнів сучасної наукової картини світу, виховання працьовитості, любові до природи; розвиток в учнів національної самосвідомості, формування людини, яка прагне удосконалення та перетворення суспільства; інтеграцію особистості в систему світової та національної культури; рішення завдань, формування загальної культури особистості, адаптації особистості до життя в суспільстві; виховання громадянськості, поваги до прав і свобод людини,  до культурних традицій в умовах багатонаціональної держави; створення основи для усвідомленого, відповідального вибору та наступного освоєння професійних освітніх програм; формування потреби до самоосвіти, саморозвитку, самоудосконалення тощо.

Здійснювалось оперативне керівництво школою, забезпечувалась її діяльність, ефективне використання і збереження майна, закріпленого за навчальною установою.

На сучасному етапі педагогічний колектив вважає найважливішим допомогти кожній дитині досягти успіхів, реалізувати духовні, комунікативні, пізнавальні й творчі потреби. Тому співпраця учителів школи, учнів, батьків і громадських структур спрямована на досягнення кожною дитиною значущих для неї особистісних і колективних успіхів.

Зусилля педагогічного колективу були спрямовані на виконання головного завдання - формування у школярів прагнення до навчання, готовність своєю навчальною, а потім і фаховою працею досягти власного  успіху і зробити внесок у громадську, державну справу.

Матеріально-­технічна база школи задовільна й відповідає санітарним вимогам з експлуатації навчальних приміщень й надання освітніх послуг.

Робота щодо рівного доступу до якісної освіти, обов’язковості загальної середньої освіти

Проведено організаційну роботу, видано накази:

  • «Про підготовку та організований початок  2019-2020 навчального року»;
  • «Про порядок організації роботи школи у новому навчальному році та дотримання санітарно-гігієнічного режиму»;
  • «Про організацію контролю за відвідуванням учнями занять»;

     -    «Про організацію роботи  з профілактики правопорушень, злочинності, наркоманії,    алкоголізму»;

      -     «Про  організацію роботи щодо попередження дитячого травматизму, безпеки життєдіяльності»;

      -     «Про організацію роботи з охорони дитинства».

Педагогічним колективом проведено  роботу щодо збереження й розвитку шкільної мережі.

Мережа закладу

Кількість учнів

2019/2020

2020/2021

2021/2022

42

43

45

.

Загальна інформація про школу.

Проїжджанська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів Старобільської районної ради Луганської області знаходиться за адресою: вул. Шкільна, 25,(тел. 9-67-22, будівля  введена в дію 20.10.1900 року і розрахована на 110 учнів
Загальна площа всіх приміщень – 175 кв.м. Функціонують 10 кабінетів.

У  2019/2020 навчальному році у школі здобувало освіту 42 учні, укомплектовано 5 класів. Найбільш чисельні класи – 2-й 7- учнів,3-й – 5 учнів,5-й 10учнів,  неповні класи  – 7-й – 4 учні; 6– 3 учні. А закінчують школу 7 учнів (9 клас). Початкових класів - 3, у них 18учнів, у 5-9 класах -24учнів

Мова навчання — українська.

  Кадрове  забезпечення.

  У 2019-2020 навчальному році працювало 15 педагогічних працівників,  у тому числі директор, педагог-організатор  0,5  ст, соціальний  педагог  (0,25  ставки).

Обслуговуючий персонал — 9 осіб,  в  тому  числі  - 1  сумісник..

  Розстановка педагогів здійснювалася відповідно до фахової освіти педпрацівників.

Якісний  склад  педагогічного  колективу  за

  •   освітою:

мають  повну  вищу  освіту  -  14  ( у  тому  числі  на  рівні  магістратури  -  4),

середню  спеціальну  -  1

     - кваліфікацією:

учитель – спеціаліст  -  3;

учитель  ІІ  категорії  -  5;

учитель  І  категорії  -  5;

учитель  вищої  категорії  -  2

 -педагогічним  стажем :

до  3-х  років  -  2;

3  -  10  років  -  1;

10 - 30  років  - 8 ;

  1. - 50  років  і  більше  - 4

  -віком :

до  30  років  -  2;

30-50  років  -  9;

за  50  років   -  4

-статтю:

жінок  - 12;

чоловіків  -  3.

Всі  працівники  школи  повною  мірою  володіють  комп’ютерними  технологіями,  крім того  всі  педагогічні  працівники  засвоїли  навички  використання  вебресурсів т а  інтернет платформ,  методики  дистанційної  роботи.

     Повністю реалізований план курсової перепідготовки.

Атестації педагогічних працівників  у 2019-2020 році  підлягало 3 вчителі. Адміністрація закладу детально вивчила систему роботи вчителів, які атестувалися в цьому навчальному році.  Рішенням шкільної  та районної атестаційної комісії було проатестовано  Гребенюк  Т.В.,Тарасенко Н.О., Шелегеду В.Ф. на  підтвердження  кваліфікаційних  категорій .

Із питань дотримання трудового законодавства педагогічними працівниками, виконання нормативних документів МОН України адміністрація закладу проводила виробничі наради, наради при директорові,  співбесіди з окремими вчителями щодо дотримання всіх пунктів трудового розпорядку школи, виконання навчальних програм, створення належної робочої атмосфери, здорового психологічного мікроклімату.

Методична робота з педагогічними  кадрами школи у  2019/2020 н. р. проводилась відповідно   до    наказу по школі   «Про організацію, зміст та  завдання науково-методичної  роботи у школі у  2019/2020 навчальному році».

Керуючись законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної  освіти щодо організації  навчально-виховного процесу», «Про позашкільну освіту», Національною доктриною розвитку освіти України у ХХІ ст., Національною стратегією розвитку освіти України на період до 2021 року,  Державними стандартами дошкільної і початкової, базової  загальної  середньоїосвіти, нормативними  документами Міністерства освіти і науки України, педагогічний коллектив Проїжджанської ЗОШ І–ІІступенів працював над проблемою  «Вдосконалення уроку як засіб розвитку творчої компетентної особистості». Дана проблема  була визначена у серпні 2016-2017н. році.

Якісне забезпечення реалізації науково-методичної проблеми було спрямоване на виконання таких завдань:

-         запровадження гнучкої системи організації навчально-виховного процесу, що відповідає сучасним тенденціям розвитку освітньої галузі та науково обґрунтованим концепціям соціалізації особистості демократичного суспільства ;

-         розширення сфери застосування інформаційно-комунікаційних технологій у методичній роботі шляхом електронних презентацій, тестів, навчальних відеофільмів, електронних портфоліо тощо;

-         проведення  моніторингу та вивчення перспективного педагогічного досвіду за фаховими напрямками;

-         організація роботи атестаційної комісії, надання методичної допомоги вчителям, які атестуються;

        -         створення організаційних, методичних, інформаційних умов для безперервного фахового вдосконалення кваліфікацій кожного педагогічного працівника школи;

-         спрямування зусиль на реалізацію положень Концепції національно-патріотичного виховання учнів, формування активної громадянської позиції та толерантності молодого покоління шляхом утвердження учнівського самоврядування;

-         сприяння підвищенню професійного рівня педагогічних працівників  шляхом самоосвіти, запровадження системи науково-методичних навчань, участі у всеукраїнських та міжнародних конференціях, семінарах, вебінарах,  проектах.

Одним із елементів організації методичної роботи навчального закладу є робота шкільних методичних об'єднань, які сприяють фаховому росту вчителя, обміну досвідом, аналізу роботи та формуванню планів на майбутнє.

          Методичну роботу було організовано за двома напрямками:

-класоводи та класні керівники;

-вчителі предметники.

     Уся внутрішньошкільна методична робота школи планується і   проводиться на діагностичній основі, куди входять підсумки роботи педагогічного колективу за попередні роки, аналіз шкільної документації, співбесіди з педагогами, анкетування. Все це дає змогу виявити кращий досвід і труднощі педагогів у їх діяльності. На основі скоригованих і систематизованих даних планується зміст методичної роботи школи та форми її проведення. Особлива увага звертається на подолання виявлених труднощів, надання ефективної допомоги педагогічним працівникам.       

Усі засідання методичних об’єднань мають відповідну структуру, де обговорюються, аналізуються:

  • результати навчально-виховної роботи;
  • динаміка зростання (спаду) успішності  та якості учнів;
  • результати контрольних робіт (державної підсумкової атестації), навички читання;
  • діяльність членів МО щодо розвитку творчого потенціалу учнів, залучення їх до різних видів позаурочної діяльності;
  • аналіз стану викладання предметів;
  • стан виконання навчальних планів і програм;
  • використання інтерактивних технологій, їх ефективність;
  • стан реалізації принципу єдності навчання, виховання і розвитку особистості;
  • робота факультативів, гуртків;
  • стан позакласної роботи вчителів з предметів;
  • система та результативність підвищення професійного рівня вчителів;
  • результати участі учнів в олімпіадах, конкурсах;
  • аналіз  роботи  за  дистанційною  формою  в  умовах  карантину;
  • аналіз роботи за рік та перспективне планування.

     На кожному засіданні МО вчителі  знайомляться з новинками науково-методичної та науково-педагогічної літератури.

     Систематично проводиться  внутрішньошкільна методична робота з питань:

  1. Самоосвіта вчителів.
  2. Атестація і творчі звіти педагогів.
  3. Курсова перепідготовка;
  4. Проведення семінарів-практикумів.
  5. Індивідуальні та групові консультації для учителів та батьків;
  6. Участь у роботі предметних тижнів та нарад.
  7. Робота з підготовки учнів до участі у Всеукраїнських олімпіадах з базових дисциплін.

Протягом року проводилися методичні оперативки з метою ознайомлення з нормативними документами, державними стандартами викладання окремих предметів, передовим педагогічним досвідом, новинками методичної літератури, періодичних видань з предметів тощо. З метою загальної теоретичної підготовки педагогічного колективу до впровадження в практику  методичної теми впродовж року були проведені круглі  столи    з питань роботи  за проблемою  педколективу, визначенням її місця у системі важливих ідей і закономірностей  методики  викладання предметів. Кожен керівник методичного підрозділу, ретельно проаналізувавши діяльність  методичного об’єднання, визначив пріоритети в методичній роботі, зокрема покращення роботи з обдарованими  учнями, поширення передового педагогічного досвіду через проведення відкритих уроків, взаємовідвідування, узагальнення досвіду в професійній презентації вчителя-предметника .

      

З  метою  удосконалення методичної роботи  та  педагогічної діяльності  на наступний 2020/2021навчальний рік необхідно спланувати методичну роботу з таких питань:

-         активізація видавничої діяльності вчителів;

-         продовжувати залучення педагогів школи до професійних конкурсів;

-         підвищення рівня самоосвітньої діяльності вчителів;

-         залучення обдарованих дітей до науково-дослідницької діяльності;

-         впровадження інноваційних методик з метою підвищення результативності навчально-виховногопроцесу;

-          передбачити під час планування роботи участь кожного педагога у методичній роботі школи;

-         активізація  роботи з обдарованимиучнями.

        В цілому ж методичну роботу школи можна визнати задовільною.

 Навчальна  діяльність  учнів.

     Заходи щодо забезпечення обов’язкової загальної середньої освіти.

На початок 2019/2020 навчального року в школі навчалося 42 учні, закінчили навчальний рік  42 учнів.

Навчальна робота. Незважаючи на ускладненість навчального року у зв’язку з тривалим карантином .                                                                                                                      Освітня програма школи повністю виконана за рахунок ущільнення окремих тем навчальних календарно-тематичних планів та дистанційних технологій навчання. Всі учні переведені до наступних класів.

 Наповнюваність класів на кінець року

Клас

Кількість класів

Кількість учнів

Примітки

1

-

-

=

2

1

7

 

3

1

5

 

4

1

6

 

Всього:

3

18

 

5

1

10

6

-

3

 

7

-

4

 

8

-

-

 

9

1

  7

 

Всього:

2

   24

 

Всього:

 

    

 

1 - 9

5

   42

 

 

 

 

 

           За результатами  року, маємо 8 відмінників .

 

Моніторинг участі учнів в олімпіадах з базових дисциплін свідчить, що кількість учасників районного туру порівняно з минулим роком значно зменшилася Причиною є небажання батьків відпускати дітей до м.Старобільська у зв’язку з поганим покриттям автомобільної траси.

 

Участь у конкурсах

Учні школи прийняли  участь у  конкурсі ім.Петра Яцика та різноманітних  спортивних, інформаційних, образотворчих змаганнях.

В лютому місяці на базі нашої школи відбувся районний семінар для вчителів початкових класів за темою «Застосування ротаційних моделей «Щоденні 5» на уроках української мови».
Вчитель Тетяна Гребенюк на уроці української мови в 2 класі поділилася практичним досвідом впровадження в практику роботи таких моделей як: «Читання для себе», «Письмо для себе», «Робота зі словами» та різними техніками формувального оцінювання» а також  був проведений 
виховний захід «Мрії про Україну», який підготувала та провела Наталія Тарасенко показав велику любов до рідної України, шанування українських звичаїв та традицій учнями початкової ланки Проїжджанської ЗОШ І-ІІ ступенів.

  Виховна робота

 Виховна робота у школі  у 2019-2020 н.р. була підпорядкована єдиній меті – розвитку творчих здібностей, дитячої активності та самостійності, формуванню морально-духовної, життєво компетентної особистості через успішну самореалізацію в соціумівсебічно розвинутої особистості, а також спрямовувалася на підсилення навчальних предметів.

За зазначений період виховна робота здійснювалася відповідно до Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, наказу МОНУ від 31.10.2011 № 1243 «Про Основні орієнтири виховання учнів 1 – 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України», наказу МОНУ від 16.07.2015 № 768 «Про національно-патріотичне виховання в системі освіти», листа МОНУ від 05.02.2015 №1/9-51 «Щодо реалізації заходів, спрямованих на упередження негативного впливу інформаційної пропаганди» тощо.

Виховна робота з учнями будувалася за напрямками: громадське виховання, правове та превентивне виховання, моральне виховання, військово-патріотичне виховання, екологічне виховання, художньо-естетичне виховання, формування здорового способу життя, фізичне і трудове виховання.

Головна увага була спрямована на формування в учнів активної життєвої позиції, на збереження власного життя і здоров’я, на виховання  моральності і культури  поведінки.

В ході виховної діяльності в шкільному колективі проводилась роз’яснювальна робота з питань профілактики злочинності та профілактики шкідливих звичок серед школярів.

Виховна проблема закладу: «Виховання патріотичних почуттів та формування громадянської позиції учнів у навчально-виховному процесі школи».

Метою виховної роботи було: формування в учнів особистісних рис громадянина Української держави, набуття учнями соціального досвіду, успадкування духовних надбань українського народу, досягнення високої культури  міжнаціональних взаємин, розвиток духовної, фізичної досконалості, моральної, художньо-естетичної, інтелектуальної, правової, трудової, екологічної культури.

Головними завданнями виховної роботи було:

  - виховання правової культури, поваги до Конституції України, Законів України, державної  символіки — Герба, Прапора, ГімнуУкраїни та історичнихсвятинь;

 - формування громадянина  - патріота України, підготовленого до життя з високою національною свідомістю;

 - виховання громадянина з демократичним світоглядом, який не порушує прав і свобод людини та з повагою ставиться до традицій і культури як свого народу так і інших етносів;

 - формування моральної активності особистості, проявів чуйності, чесності, правдивості, працелюбності, справедливості, гідності, милосердя, толерантності, терпимості до іншого, миролюбності, готовності допомогти іншим, обов’язковості, ввічливості, делікатності, тактовності; вміння працювати з іншими; протистояти виявам несправедливості, жорстокості;

 - формування вміння цінувати себе як носія фізичних, духовних та соціальних сил, вміння протистояти негативним проявам у суспільстві, бути компетентним у питаннях захисту власного здоров’я, формування навичок здорового способу життя.

В усіх  класних кімнатах  оформлені куточки державної символіки, де учні мають змогу ознайомитися з державними символами України – Гербом, Прапором, Гімном. Класними керівниками та класоводами під час проведення класних годин, тематичних заходів виховується повага до державної символіки. Всі урочистості супроводжуються Гімном України та підняттям Державного  Прапору України.

Над реалізацією мети і завдань виховної роботиу школі  у

2019 - 2020 навчальному році працювало 5класних керівників, 1 педагог-організатор, соціальний педагог.

У 2019-2020навчальному році на базі Проїжджанської ЗОШ І-ІІ ст.працював туритсько --краєзнавчий гурток «Патріот»,  художньо-естетичного» Танцювальна мозаїка»,фізкультурно –спортивний «Іскра».

Робота гуртків проводилася на належному рівні.

Гуртки сприяють розвитку стійкого пізнавального інтересу до предметів. Знання, здобуті учнями на гуртках.,сприяють всебічному гармонійному їх розвитку. Заняття гуртків велися у відповідності до нормативних документів та графіку роботи. 

Майже всі учні школи задіяні в гуртковій роботі , беруть активну участь в різноманітних конкурсах та змаганнях, тим самим розвивають свій потенціал  формуються як творча  особистість.                                                                      

За окремими  планами протягом 2019 – 2020 навчального      року підготовлено  та  проведено  разом  з  учнями  (у  тому  числі  онлайн  під  час  карантинів)   заходи згідно районного та шкільного плану.

Роботі з батьками  приділяється значна увага, адже саме співпраця вчителів та батьків є запорукою успішної навчальної та виховної роботи з учнями..

Під  час  дистанційної роботи  батьки  надавали  допомогу  в  організації навчання учнів  з  використанням вебресурсів.

Робота з охорони праці та безпеки життєдіяльності в школі велась відповідно до:

·         статей 43, 50 Конституції України;

·         Закону України «Про освіту», стаття 26;

·         Кодексу законів про працю України, статті 2, 10, 13;

·         Закону України «Про охорону праці», статті 6, 7, 10, 15, 19, 25;

·         наказів Міністерства освіти і науки України № 563 від 01.08.2001р. «Про затвердження положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в закладах освіти» і № 616 від 31.08.2001р. «Про затвердження положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах».

У школі проводиться систематична робота із попередження дитячого травматизму та пропаганди здорового способу життя. Система профілактичної роботи з цих питань включає в себе комплекси занять за розділами, які учні вивчають на уроках «Основи здоров'я» та на годинах спілкування. Стан роботи з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії під час навчально-виховного процесу в школі у 2019/2020навчальному році знаходився під щоденним контролем адміністрації школи.

З метою організації роботи з охорони праці та забезпечення безпеки життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу перед початком  навчального року видано відповідні накази, розроблені посадові інструкції та інструкції з охорони праці для всіх працівників, видані працівникам під підпис. У наявності журнали реєстрації інструктажів, обліку дитячого та дорослого травматизму, пожеж тощо.

Відпрацьована  програма вступного та первинного інструктажів з охорони праці для працівників та учнів школи. Уся документація в школі відповідає діючим нормативним документам. Були видані накази про організацію роботи з охорони праці, заповнені акти-дозволи на проведення занять у кабінетах, акт перевірки готовності школи на 2019/2020 навчальний рік, проведено перевірка контурів захисного заземлення, опору ізоляції електропроводу; у колективному договорі є розділ з питань охорони праці, правила внутрішнього розпорядку.

Усі заплановані заходи з охорони праці, техніки безпеки на 2019/2020 н.р. проведено.

Велику увагу класні керівники, вчителі, приділяють попередженню булінгу в учнівському середовищі, навичкам безпечної поведінки в інтернеті. Неодноразово школу відвідували фахівці, які в формі тренінгів, бесід. інтерактивних вправ навчали шкільну громаду протидіяти насиллю.

Виховні заходи, що проводились протягом навчального року, були

різноманітними, відповідали віковим особливостям учнів, сприяли розвитку

творчих здібностей та ініціативності школярів.

Профорієнтаційна робота.

Професійна підготовка молоді починається ще в шкільні роки. Завдання школи - підготувати підростаюче покоління до свідомого вибору професії. Профорієнтаційна робота в школі здійснюється під час навчально-виховного процесу: виховання трудових навичок у школярів під час прибирання території, розширення знань про професії на уроках, позакласні виховні заходи.

Активно в цьому році пройшов тиждень профорієнтаційної роботи. У ході тижня були проведені цікаві та Інформаційно-насичені заходи.

  Збереження й зміцнення здоров'я учнів та працівників.
Медичне обслуговування учнів та працівників школи організовано
відповідно до нормативно-правової бази. Щорічно на базі районної лікарні діти проходять медичне обстеження. Цього року було  також організовано спеціальне обстеження учнів, з метою встановлення медичних та фізкультурних груп. Працівники школи щорічно проходять поглиблений медичний огляд. Важливим аспектом збереження здоров'я учнів є створення умов для раціонального харчування дітей протягом перебування у школі. Організація харчування учнів закладу регламентується законами України «Про освіту» (ст. 25), «Про загальну середню освіту» (ст..22), «Про охорону дитинства» (ст. 5), Постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах»,

іншими нормативними документами. Згідно з вищезазначеними документами,   всі учні 1-4 класів забезпечуються безоплатним одноразовим харчуванням.  Учні  5-9  класів  харчуються  за  15  грн. 

Цікавими оздоровчими заходами у школі є проведення традиційного Дня здоров'я, шкільної спартакіади, бесіди з лікарями, показ відеофільмів про шкоду куріння, наркотиків, алкоголю. У планах виховної роботи кожного класного керівника є розділ «Заходи по збереженню життя і здоров'я дітей», де запланована певна робота оздоровчого характеру з класом.

         Фінансово-господарська діяльність.

Будівля школи прийнята в експлуатацію 120 років  тому. Але, не зважаючи на вік та зношеність, адміністрація школи разом з колективом постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її у робочому

стані. Якщо говорити про використання бюджетних коштів, то треба відзначити, що фінансування заробітної плати, придбання підручників, теплопостачання  та електропостачання, харчування учнів 1-4 класів, послуги зв’язку, лабораторні дослідження води, вимір електричного опору, перезарядка вогнегасників проводилось вчасно та планово.                                                            Дуже  вдячні  тим  батькам,  які  з  розумінням  ставляться  до  проблем  школи,  приймають  активну  участь  у  житті  шкільного  колективу,  надають  матеріальну  допомогу  -  це  і  пальне  для  поїздок  учнів  на  конкурси, змагання,  це  електричні  лампочки,  розетки,  мітли,  миючі  засоби,    різноманітні  будівельні  матеріали,  канцтовари,  матеріали  для  оформлення  приміщення  до  свят.

  Протягом 2019-2020 н.р.було поповнено матеріально - технічну базу школи:                                                                 - Інтерактивна дошка-13876грн.                                                                                                                    -телевізор «КIV I- 12999грн.                                                                                                                        -Ноутбук  «Lenovo»- 14394 грн.                                                                                                                        - миючі засоби – 711грн.                                                                                                                               – лічильник електричної енергії НІК – 3333грн.                                                                                      – багатофункціональний пристрій  Ерsоn L850-11682 грн.                                                                                                              - придбання фарби – 4635грн.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            -придбання будівельних матеріалів – 970 грн..                                                                                           -надано класні журнали для 1-9 класів на суму -901грн.95коп.                                                                     -для шкільної бібліотеки придбано посібники «Життєві навички» на суму -590грн.20 коп.                                                                                                                                   -придбані підручники інформатика на суму -430 грн.95 коп.                                                             -до шкільних новорічних свят було придбано ялинку (сосну) на суму  - 290 грн.                                   -придбано папір офісний на суму – 218 грн.88коп.                                                                                 – котел опалювальний під тверде паливо – 59000грн.

Завершився 2019-2020 навчальний рік і швидко наближається 1 вересня наступного навчального року – особливо його чекають учні  1 класу.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.