«Європа- це континент різних культур,
релігійних та правових традицій,
але, водночас, спільних цінностей.
Ці цінності сприймає, а відтак
і захищає Європейський Союз.
Він заохочує співробітництво між
європейськими кордонами,
сприяє єдності при збереженні розмаїття»
Третьої суботи травня в Україні відзначають День Європи. Вперше в нашій країні заходи, присвячені цьому дню, проводилися в 2003 році.
Основою для появи цього свята стало підписання Декларації Роберта Шумана. Цей історичний документ був підписаний 9 травня 1950 року. Після Другої світової війни європейські лідери переконалися в тому, що співробітництво і загальні зусилля є найкращим способом забезпечення миру, стабільності і процвітання в Європі.
Сьогодні Європейський Союз – це сім’я демократичних європейських країн, що спільно працюють за ради миру та процвітання. ЄС заснований на принципах верховенства закону й демократії. Країни – члени ЄС делегують частину свого суверенітету спільним інститутам влади, що представляють інтереси Союзу як єдиного цілого в питаннях, що складають загальноєвропейський інтерес. А всі рішення і процедури випливають з основних договорів, ратифікованих країнами-членами.
Звучить гімн європи
Ведучій Добрий день! Сьогодні наша сяткова лінійка призначена – Дню Європи в Україні, який для громадян нашої держави вже став доброю традицією.
Сьогодні ми познайомимося із країнами Європи і запрошуємо в мандрівку «Європа – наш спільний дім» під девізом «Ми маємо бути зрозумілі Європі, а Європа – нам!»
Учениця I. У безмежному космічному просторі знаходиться наша маленька блакитна планета - Земля.
У Всесвіті багато є планет,
Та наймиліша з них Земля –
Це наша мати.
І ми, як вірні дочки та сини,
Про неї маємо дбати.
Учень II.
Тут безліч є материків,
Моря та океани,
Та найрідніші з них усіх
Нам європейські лани.
І хоч сходи ти з краю в край,
Усі земні простори,
Миліш землі нам не найти,
Тут все для нас знайоме.
Учень III.
І скаже кожен всім іспанець,
Болгарин, поляк чи ірландець:
Європа – наш великий дім!
Європа – наш – найкращий дім!
Разом.
Європа – це наш спільний дім!
І ми господарі у нім!
Ведучий Європу зараз населяє представники різних націй і народностей.
Але якщо пильно подивитися на синє небо і думкою, як у тій чудовій-пречудовій пісні, полинути аж до сонця і зірок, і поглянути на трепетну землю, то перед нами відкриється на зелено-голубому лику планети край, що нагадує собою серце, - Україна!
Для нас вона - найдорожча, бо тут ми народились, живемо, минає наше дитинство, приходить юність. Нема кращого неба, ніж небо України: у ньому є особиста зоря кожного з нас, яка завжди буде вказувати нам шлях до істини.
Україна - це наша земля, рідний край з багатовіковою історією, мальовничою природою, чарівною піснею, талановитими, працьовитими людьми.
Пісня Бучинської «моя Україна»
Ведучий Хай же сонце нам осяє
Шлях до зір далеких,
Доля наша хай літає
На крилах лелеки.
Нехай щастя стука в двері
Кетягом калини.
А я завжди з тобою буду,
Мила Україно!
Звучить гімн України
Жодна людина, жодний народ чи держава не можуть існувати сьогодні відокремлено.
Європейський Союз – це об’єднання демократичних європейських країн, які об’єдналися заради миру та розвитку. Сьогоднішній ЄС - це сім'я з загальною чисельністю населення більше 501 млн. чоловік (оцінка на 2010 рік), площею майже 4,5 млн. кв. км.
Віктор Гюго більше ніж півтора сторіччя тому передбачив, що “…усі нації нашого континенту об’єднаються у вищу спільноту і утворять європейське братерство, не втрачаючи при цьому своїх переваг та славної неповторності…” Ці слова стали пророчими.
Днем народження Європейського Союзу вважається 9 травня1950р. Ця дата співпадає з Днем Перемоги у Другій світовій війні (8 травня у країнах Західної Європи) і не дає нам забути про те, що нинішньому миру передували кровопролитні війни та величезні втрати.
Міністр закордонних справ Франції Робер Шуман представив усьому світові своє бачення майбутнього єдиної Європи – ключ до миру та добробуту на континенті у той час, коли люди ще не відійшли від травм минулої війни, а Європа вже стояла на порозі третьої світової війни. Декларація Шумана вважається відправною точкою на шляху до Дня Європи.
Робер Шуман проголосив декларацію такого змісту: «Мир у світі не може бути збережений без докладання творчих зусиль. Об’єднання основних виробничих процесів та створення нової високої інституції об’єднають Францію, Німеччину та інші країни, що приєднаються, наблизить нас до перших конкретних кроків у напрямку створення ЄС, завданням якого є збереження миру».
Крім Робера Шумана, "батьками - засновниками" ЄС є: (учні тримають їх портрети) Вінстон Черчілль, Поль - Анрі Спаак, Жан Моне, Альчіде де Гаспері, Конрад Аденауер, Етьєн Давіньон, Жак Люсьєн Делор.
Країни ЄС мають спільний прапор (показує його зображення), який являє собою синє поле з дванадцятьма золотими зірками в центрі, розміщеними по колу, і символізує союз народів Європи. Кількість зірок незмінна, коло є уособленням єдності, число 12 — абсолютної досконалості. Це також і кількість місяців року, і кількість цифр на циферблаті годинника, і кількість апостолів І.Христа.
А тепер кожен клас представить одну із держав Європи, познайомить нас із прапором та невеликими відомостями .
Проведення флешмобу до Дня Європи
\