Звіт директора Проїжджанської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Старобільської районної ради Луганської області Шелегеди Віри Федорівни перед педагогічним колективом та громадськістю за 2017/2018 навчальний рік
Дитинство-найважливіший період у житті людини,коли вона формується фізично,психічно, морально,інтелектуально,здобуваючи необхідні знання,уміння і навички. Діяльність сучасної школи розглядається в контексті захисту дитинства,прав і свободи дитини,її фізичного,морально та психічного здоров’я. Сьогодні наші школярі відчувають на собі вплив постійних стресових перевантажень,що призводить зрештою до розвитку хронічних захворювань. Щоб уникнути перевтоми учнів, завдання попередити погіршення стану її здоров’я, організувати роботу з дітьми так,щоб перевтому звести до мінімуму. Кожна школа-це цілий світ, маленька держава, яку населяють юні громадяни. І будь-який навчальний заклад – це неповторність,зі своїми особливостями,традиціями, відчаями і переконаннями. Наша педагогічна діяльність пов’язана з одним навчальним закладом- Проїжджанською загальноосвітньою школою. Вона стала долею,нашим життям. Нещодавно їй виповнилось 117 років. В школі запанувала атмосфера,близька до домашньої, сімейної. Учителі намагаються підтримати один одного, в усьому допомагають своїм учням,а такі відносини мають пояснення: половина педагогів – випускники Проїжджанської школи. Для кожного учителя наші діти – рідня. Тому у вересні місяці наші випускники заходять до школи,щоб побачитись зі своїми учителями,поділитися враженнями про нове місце навчання,попрохати, як завжди поради. Основна мета навчального закладу – навчити дітей вчитися протягом життя. Наш педагогічний колектив працює над цим завданням цілеспрямовано і наполегливо. Для цього створені всі умови. Таку впевненість підтверджує той факт,що наші випускники продовжують навчання в середніх та вищих навчальних закладах,досягають поставленої мети,стають кваліфікованими спеціалістами. Шановні присутні! Закінчився навчальний рік і тому ми зібралися сьогодні, щоб зробити певні підсумки роботи колективу школи, оцінити діяльність директора на посаді протягом 2017/2018 навчального року. На попередньому засіданні, яке відбулося в червні 2017 року були надані пропозиції, щодо покрашення матеріально - технічного становища. Тому ми можемо зробити певні підсумки щодо роботи школи за 2017/2018 н. р.
Персональний внесок керівника у підвищення рівня організації навчально-виховного процесу у навчальному закладі: Перед педагогічним колективом у 2017/2018 навчальному році стояли такі основні завдання:
1. Дотримуватися державного законодавства, нормативних документів, Державних стандартів у га¬лузі освіти.
2. Організувати роботу над впровадженням сучасних педагогічних технологій з метою підвищення якості навчально-виховного процесу, методичної роботи, забезпечення якості навчання, підвищення ре¬зультатів навчальної діяльності учнів на рівні сучасних вимог.
3. Організувати науково-методичний та організаційний супровід практичного впровадження особистісно орієнтованого компетентнісного підходу до навчання, оцінювання навчальних досягнень школярів, реалізації вимог нових навчальних програм для 5-9-х класів.
4. Підвищувати дисципліну навчальної праці.
5. Забезпечити удосконалення уроку як основної форми навчально-виховного процесу.
6. Залучити педагогічних працівників до підвищення кваліфікації шляхом проходження курсової перепідготовки, вив¬чення інноваційних тематич¬них спецкурсів, впровадження дистанційного навчання. 7. Покращити роботу зі здібними учнями, підготовку їх до учнівських турнірів, змагань, конкурсів та олімпіад з навчальних предметів, активізувати роботу щодо за-лучення учнівської молоді до роботи в МАН, науково-до¬слідницькій роботі.
8. Поліпшити роботу з учнями, що потребують індивідуальної допомоги.
9. Зміцнити матеріально-технічну, навчально-методичну, фінансову базу школи, прово¬дити суворий режим економії.
10. Покращити роботу щодо ведення шкільної документації.
У виховній роботі закладу у 2017/2018 навчальному році основним завданням було:
- покращення роботи щодо патріотичного виховання особистості, підготовки учнів до повноцінного суспільного життя, яке передбачає виконання ролей громадянина, трудівника, громадського діяча, сім'янина, товариша.
- реалізація особистісно орієнтованого кометентнісного підходу в навчально-виховному процесі;
- збереження морального та фізичного здоров’я підростаючого покоління;
- формування загальнолюдських цінностей, моральності, поваги до історичного минулого, підвищення рівня правової культури;
- забезпечення педагогічних умов для соціалізації школярів, виховання в них життєвої компетентності;
- створення умов для розвитку обдарованої особистості; - забезпечення сприятливих умов для самореалізації особистості відповідно до її інтересів та суспільних вимог;
- посилення ролі сім’ї у вихованні дітей, зміцнення її взаємодії із закладом;
- розвиток учнівського самоврядування, використання нових форм реалізації виховного потенціалу дитячого та молодіжного руху;
- оптимізація змісту і форм виховного процесу;
- попередження та локалізація негативних впливів факторів соціального середовища на особистість;
- формування досвіду гуманістичних відносин на основі засвоєння та реалізації в повсякденному житті етичних норм і гуманної моралі.
Результати роботи школи у 2017/2018 навчальному році дають підстави вважати, що завдання в основному вирішені. Педагогічним колективом проведено певну роботу щодо збереження шкільної мережі. На початку 2017/2018 навчального року в закладі було відкрито 7 класів з українською мовою навчання та організовано індивідуальне навчання для двох учнів 6-го класу, та для чотирьох учнів 8-го класу. Станом на 05.09.2017 року кількість учнів становила 56 чоловік. Середня наповнюваність учнів у класах складала 8 учнів. На кінець навчального року кількість дітей у школі зі змінами – 54 учні.
Основними заходами зі збереження контингенту учнів в 2017/2018 навчальному році були:
• організація обліку дітей та підлітків у мікрорайоні;
• контроль відвідування учнями навчальних занять;
• організація роботи «Школи майбутнього першокласника».
2. Виконання функціональних обов’язків щодо забезпечення обов’язкової базової загальної середньої освіти.
Робота школи з питань обліку дітей і підлітків шкільного віку в 2017/2018 навчальному році передбачала створення умов для отримання кожною дитиною повної загальної середньої освіти. Дані обліку дітей шкільного віку в мікрорайоні школи узагальнюються, складаються статистичні звіти за затвердженими формами. Робота з обліку руху учнів ведеться згідно з Рекомендаціями щодо порядку роботи загальноосвітніх навчальних закладів з обліку руху учнів та ведення алфавітної книги, рух учнів оформляється своєчасно за заявами батьків. Таким чином, слід відзначити, що робота з забезпечення гарантованого права громадян на отримання повної загальної середньої освіти в 2017/2018 навчальному році здійснювалася на належному рівні та сприяла охопленню загальною середньою освітою мешканців шкільного віку, що проживають на території обслуговування.
3. Організація різних форм позаурочної навчально-виховної роботи.
Результати олімпіад є показником якості освітнього процесу, відображають фаховий рівень педагогічних працівників, рівень викладання предметів.
У школі проводилася робота із здібними учнями, які мають інтелектуальні здібності, художні здібності, артистичні та спортивні здібності. Учениця 9-го класу Тарасенко Єлизавета посіла ІІ місце у регіональному конкурсі «Борітеся – поборете» присвяченому Юрію Яненку (вчитель Черевата Г.М.). Ученики 9 класу Тарасенко Є. та Сірик Р. прийняли участь у регіональному конкурсі віршів народів світу де зайняли перше й друге місце. Учні школи брали активну участь у районних заходах: - Всеукраїнської дитячої-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура); - в конкурсах з української мови та літератури «Соняшник».імені Петра Яцика та Шевченка; з математики «Кенгуру»,з англійської мови «Гринвіч», природничій грі «Геліантус». Конкурси ці проводяться в Україні на платній основі, але коли підводимо підсумки, учні отримують сертифікати та призи завжди приємно у першу чергу учням і задоволені результатами учителі. - Активну участь брали майже всі класи у конкурсі крейдою по дошці. В рамках національно-патріотичного виховання проведено акцію «Твори добро», «Подаруй промінь сонцю!», «Млинці на передову», «Доброго ранку ветерани», «Валентинка для героя», «Ми поруч» . - проводилися між предметні тижні: театру аматорів, математики, української мови, початкових класів, тиждень правознавства. Щорічно проводиться для села в Будинку культури святковий концерт до дня 8 Березня та Дня пам’яті, День села Сьогодні, як і в інші епохи ми захоплюємося творчими, обдарованими, талановитими особистостями особливо дітьми. Дбаючи про розвиток творчих здібностей у школярів, залучаючи їх до творчої праці ми створюємо необхідні умови для розвитку всіх без винятку психічних якостей учнів. Творча діяльність школяра разом з тим благотворно позначається на його фізичному і естетичному розвитку. Залучення учнів для творчої діяльності різних форм позакласних занять розкриває перед ними горизонти людських можливостей і сприяє правильному визначенню свого місця на широкому полі власних умінь та здібностей. - у нашій школі працює три гуртки: художньо-естетичний «Танцювальна мозаїка», фізкультурно-спортивний «Іскра», туристсько-краєзнавчий «Патріот» та гирьовий від ДЮСШ, які з задоволенням відвідують діти. Спортивно масова робота включала в себе спортивні змагання, районну Спартакіаду, Веселі старти, дні здоров’я, Олімпійські уроки, фізкультхвилинки на уроках, рухливі перерви. Учні школи беруть активну участь у спортивно масовій роботі: змаганнях з тенісу з міні-футболу, гра з шахів.
4. Залучення додаткових джерел фінансування навчального закладу та їх раціональне використання.
Діяльність школи забезпечувалась, виходячи з фактичних обсягів фінансування. Проводиться робота з забезпечення розвитку та зміцнення матеріально-технічної бази школи, створення оптимальних умов для організації освітнього процесу. Приміщення школи було повністю підготовлено до нового навчального року та до осінньо-зимового сезону: За рахунок батьківських коштів було відремонтовано ремонт класних кімнат. Придбання новорічних подарунків для учнів закладу за кошти батьків. Надходження й використання бюджетних коштів:
- придбання миючих засобів та профдезінфекія;
- придбання й перевірка вогнегасників;
- перевірка заземлення;
- послуги інтернету;
- придбання діапроектору;
- придбання генератора та 2 насоси
Вжиті заходи щодо забезпечення закладу освіти кваліфікованими педагогічними кадрами та доцільність їх розстановки.
Школа повністю укомплектована кваліфікованими педагогічними кадрами (15 основних педагогічних працівників), які мають відповідні кваліфікаційні категорії, технічним та обслуговуючим персоналом – 8 чоловік. Предмети навчального плану викладалися фахівцями. Якісний склад педагогічного колективу школи на кінець навчального року становив:
Кваліфікаційна категорія |
Кількість працівників |
% кількість складу працівників |
|
Спеціаліст вищої категорії |
2 |
15 |
|
Спеціаліст першої категорії |
5 |
33 |
|
Спеціаліст другої категорії |
4 |
26 |
|
Спеціаліст |
4 |
26 |
|
Усього: |
15 |
100 |