Project news
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 2 common:people_all_forms

Річний звіт про діяльність закладу

Date: 14 грудня 2018 о 14:31, Refreshed 14 грудня 2018 о 14:51

Звіт директора Проїжджанської загальноосвітньої школи  І-ІІ ступенів Старобільської  районної ради Луганської області Шелегеди Віри Федорівни перед педагогічним колективом та громадськістю за 2017/2018 навчальний рік

Дитинство-найважливіший період у житті людини,коли вона формується фізично,психічно, морально,інтелектуально,здобуваючи необхідні знання,уміння і навички. Діяльність  сучасної школи розглядається в контексті захисту дитинства,прав і свободи дитини,її фізичного,морально та психічного здоров’я. Сьогодні наші школярі відчувають на собі вплив постійних стресових перевантажень,що призводить зрештою до розвитку хронічних захворювань. Щоб уникнути перевтоми учнів, завдання попередити погіршення стану її здоров’я, організувати роботу з дітьми так,щоб перевтому звести до мінімуму. Кожна школа-це цілий світ, маленька держава, яку населяють юні громадяни.  І  будь-який навчальний заклад – це неповторність,зі своїми особливостями,традиціями, відчаями і переконаннями. Наша педагогічна діяльність пов’язана з одним навчальним закладом- Проїжджанською  загальноосвітньою школою. Вона стала долею,нашим життям. Нещодавно їй виповнилось 117 років. В школі запанувала атмосфера,близька до домашньої, сімейної. Учителі намагаються підтримати один одного, в усьому допомагають своїм учням,а такі відносини мають пояснення: половина педагогів – випускники Проїжджанської  школи. Для кожного учителя наші діти – рідня. Тому у вересні місяці наші випускники заходять до школи,щоб побачитись зі своїми учителями,поділитися враженнями про нове місце навчання,попрохати, як завжди поради. Основна мета навчального закладу – навчити дітей вчитися протягом життя. Наш педагогічний колектив  працює над цим завданням цілеспрямовано і наполегливо. Для цього створені всі умови. Таку впевненість підтверджує той факт,що наші випускники продовжують навчання в середніх та вищих навчальних закладах,досягають поставленої мети,стають  кваліфікованими спеціалістами.          Шановні присутні! Закінчився навчальний рік і тому ми зібралися сьогодні, щоб зробити певні підсумки роботи колективу школи, оцінити діяльність директора на посаді протягом 2017/2018 навчального року. На попередньому засіданні, яке відбулося в червні 2017 року були надані пропозиції, щодо покрашення матеріально - технічного становища. Тому  ми  можемо  зробити   певні   підсумки  щодо  роботи  школи  за  2017/2018 н. р.  

 Персональний внесок керівника у підвищення рівня організації навчально-виховного процесу у навчальному закладі: Перед педагогічним колективом у 2017/2018 навчальному році стояли такі основні завдання:

1. Дотримуватися державного законодавства, нормативних документів, Державних стандартів у га¬лузі освіти.

2. Організувати роботу над впровадженням сучасних педагогічних технологій з метою підвищення якості навчально-виховного процесу, методичної роботи, забезпечення якості навчання, підвищення ре¬зультатів  навчальної діяльності учнів на рівні сучасних вимог.

3. Організувати науково-методичний та організаційний супровід практичного впровадження особистісно орієнтованого компетентнісного підходу до навчання, оцінювання навчальних досягнень школярів, реалізації вимог нових навчальних програм для 5-9-х класів.

4. Підвищувати дисципліну навчальної праці.

5. Забезпечити удосконалення уроку як основної форми навчально-виховного процесу.

6. Залучити педагогічних працівників до підвищення кваліфікації шляхом проходження курсової перепідготовки, вив¬чення інноваційних тематич¬них спецкурсів, впровадження дистанційного навчання. 7. Покращити роботу зі здібними учнями, підготовку їх  до учнівських турнірів, змагань, конкурсів та олімпіад з навчальних предметів, активізувати роботу щодо за-лучення учнівської молоді до роботи в МАН, науково-до¬слідницькій роботі.

8. Поліпшити роботу з учнями, що потребують індивідуальної допомоги.

9. Зміцнити матеріально-технічну, навчально-методичну, фінансову базу школи, прово¬дити суворий режим економії.

10. Покращити роботу щодо ведення шкільної документації.

У виховній роботі закладу у 2017/2018 навчальному році основним завданням було:

- покращення роботи щодо патріотичного виховання особистості, підготовки учнів до повноцінного суспільного життя, яке передбачає виконання ролей громадянина, трудівника, громадського діяча, сім'янина, товариша.

- реалізація особистісно орієнтованого кометентнісного підходу в навчально-виховному процесі; 

- збереження морального та фізичного здоров’я підростаючого покоління;

- формування загальнолюдських цінностей, моральності, поваги до історичного минулого,  підвищення рівня правової культури;

- забезпечення педагогічних умов для соціалізації школярів, виховання в них життєвої компетентності;

- створення умов для розвитку обдарованої особистості; - забезпечення сприятливих умов для самореалізації особистості відповідно до її інтересів та суспільних вимог;

- посилення ролі сім’ї у вихованні дітей, зміцнення її взаємодії із закладом;

- розвиток учнівського самоврядування, використання нових форм реалізації виховного потенціалу дитячого та молодіжного руху;

-     оптимізація змісту і форм виховного процесу;

-    попередження та локалізація негативних впливів факторів соціального середовища на особистість;

-   формування досвіду гуманістичних відносин на основі засвоєння та реалізації в повсякденному житті етичних норм і гуманної моралі.

Результати  роботи  школи у 2017/2018 навчальному році дають підстави вважати, що  завдання в основному вирішені. Педагогічним колективом проведено певну роботу щодо збереження шкільної мережі. На початку 2017/2018 навчального  року в закладі було відкрито 7 класів з українською мовою навчання та організовано індивідуальне навчання для двох учнів 6-го класу,  та для чотирьох учнів 8-го класу. Станом на 05.09.2017 року кількість учнів становила 56 чоловік. Середня наповнюваність учнів у класах складала  8 учнів. На кінець навчального року кількість дітей у школі зі змінами – 54 учні.

Основними заходами зі збереження контингенту учнів в 2017/2018 навчальному році були:

• організація обліку дітей та підлітків у мікрорайоні;

• контроль відвідування учнями навчальних занять;

• організація роботи «Школи майбутнього першокласника».

2. Виконання функціональних обов’язків щодо забезпечення обов’язкової базової загальної середньої освіти.  

Робота школи з питань обліку дітей і підлітків шкільного віку в 2017/2018 навчальному році передбачала створення умов для отримання кожною дитиною повної загальної середньої освіти. Дані обліку дітей шкільного віку в мікрорайоні школи узагальнюються, складаються статистичні звіти за затвердженими формами. Робота з обліку руху учнів ведеться згідно з Рекомендаціями щодо порядку роботи загальноосвітніх навчальних закладів з обліку руху учнів та ведення алфавітної книги, рух учнів оформляється своєчасно за заявами батьків. Таким чином, слід відзначити, що робота з забезпечення гарантованого права громадян на отримання повної загальної середньої освіти в 2017/2018 навчальному році здійснювалася на належному рівні та сприяла охопленню загальною середньою освітою мешканців шкільного віку, що проживають на території обслуговування.

3. Організація різних форм позаурочної навчально-виховної роботи.

Результати олімпіад є показником якості освітнього процесу, відображають фаховий рівень педагогічних працівників, рівень викладання предметів.

У школі проводилася робота із здібними учнями, які мають інтелектуальні здібності, художні здібності, артистичні та спортивні здібності.   Учениця 9-го класу  Тарасенко Єлизавета посіла ІІ місце у регіональному конкурсі «Борітеся – поборете» присвяченому Юрію Яненку  (вчитель Черевата Г.М.). Ученики 9 класу Тарасенко Є. та Сірик Р. прийняли участь у регіональному конкурсі віршів народів світу де зайняли перше й друге місце. Учні школи брали  активну участь у районних заходах:     - Всеукраїнської дитячої-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура);    - в конкурсах з української мови та літератури «Соняшник».імені Петра Яцика та Шевченка; з математики «Кенгуру»,з англійської мови «Гринвіч», природничій грі «Геліантус». Конкурси ці проводяться в Україні на платній основі, але коли підводимо підсумки, учні отримують сертифікати  та призи завжди приємно у першу чергу учням і  задоволені результатами учителі.  - Активну участь брали майже всі класи у конкурсі крейдою по дошці. В рамках національно-патріотичного виховання проведено акцію «Твори добро», «Подаруй промінь сонцю!», «Млинці на передову», «Доброго ранку ветерани», «Валентинка для героя», «Ми поруч» . - проводилися між предметні тижні: театру аматорів, математики, української мови, початкових класів, тиждень правознавства. Щорічно проводиться для села в Будинку культури  святковий концерт до дня 8 Березня та  Дня пам’яті, День села Сьогодні, як і в інші епохи ми захоплюємося творчими, обдарованими, талановитими особистостями особливо дітьми. Дбаючи про розвиток творчих здібностей у школярів, залучаючи їх до творчої праці ми створюємо необхідні умови для розвитку всіх без винятку психічних якостей учнів. Творча діяльність школяра разом з тим благотворно позначається на його фізичному і естетичному розвитку. Залучення учнів для творчої діяльності різних форм позакласних занять розкриває перед ними горизонти людських можливостей і сприяє правильному визначенню свого місця на широкому полі власних умінь та здібностей. - у нашій школі працює три гуртки: художньо-естетичний «Танцювальна мозаїка», фізкультурно-спортивний «Іскра», туристсько-краєзнавчий «Патріот» та гирьовий від ДЮСШ, які з задоволенням відвідують діти. Спортивно масова робота включала в себе спортивні змагання, районну Спартакіаду, Веселі старти, дні здоров’я, Олімпійські уроки, фізкультхвилинки на уроках, рухливі перерви. Учні школи беруть активну участь у спортивно масовій роботі: змаганнях з тенісу з міні-футболу, гра з шахів. 

4. Залучення додаткових джерел фінансування навчального закладу та їх раціональне використання. 

Діяльність школи забезпечувалась, виходячи з фактичних обсягів фінансування. Проводиться робота з забезпечення розвитку та зміцнення матеріально-технічної бази школи, створення оптимальних умов для організації освітнього процесу. Приміщення школи було повністю підготовлено до нового навчального року та до осінньо-зимового сезону: За рахунок батьківських коштів  було відремонтовано ремонт класних кімнат.  Придбання новорічних подарунків для учнів закладу за кошти батьків. Надходження й використання бюджетних коштів:

- придбання миючих засобів та профдезінфекія;

- придбання й перевірка вогнегасників;

- перевірка заземлення;

- послуги інтернету;

- придбання діапроектору;

- придбання генератора та 2 насоси

Вжиті заходи щодо забезпечення закладу освіти кваліфікованими педагогічними кадрами та доцільність їх розстановки.

Школа повністю укомплектована кваліфікованими  педагогічними кадрами (15 основних педагогічних працівників), які мають відповідні кваліфікаційні категорії, технічним та обслуговуючим персоналом – 8 чоловік. Предмети навчального плану викладалися фахівцями.  Якісний склад педагогічного колективу школи  на кінець навчального року становив:

Кваліфікаційна категорія

Кількість працівників

% кількість складу працівників

Спеціаліст вищої категорії

2

15

Спеціаліст першої категорії

5

33

Спеціаліст другої категорії

4

26

Спеціаліст

4

26

Усього:

15

100

 У цьому навчальному році під час атестаційного періоду всі вчителі,що атестувалися провели відкриті уроки,позакласні заходи,творчі звіти, а Гребенюк А.В.вчитель фізкультури прийняв участь у конкурсі учитель року де зайняв ІІ місце в районі. У розрізі базових дисциплін ситуація з укомплектованістю педагогічними кадрами має такий вигляд: середнє тижневе навантаження педагогічних  працівників по школі становило 15 год.  З метою підвищення професійної компетентності педагогічних працівників сплановано проходження ними навчання на курсах підвищення кваліфікації. У 2017/2018 навчальному  році пройшли курси підвищення кваліфікації: Гребенюк Т.В., Гребенюк А.В.(вчителі початкових класів); Сірик В.В. (учитель початкових класів); Удовенко Л.Д. соц..пед.,пед..орг.,образотворче мистецтво.  Проводилася робота щодо створення інноваційно-освітнього простору Нової української школи: учителі закладу пройшли дистанційний  курс «Онлайн-курс для вчителів початкової школи» на сайті студії онлайн-освіти  EdEra і отримали сертифікати (Гребенюк Т.В.,Тарасенко Н.О., Гребенюк А.В. учителі початкових класів та Черевата Г.М.., заступник директора з НВР, пройшла навчання заступників директорів з навчально-виховної роботи та вчителів початкових класів, які будуть навчати учнів 1-х класів у 2018/2019 навчальному році за темою «Особливості організації освітнього процесу у 1-му класі в умовах упровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти», які проводилися відділом освіти Старобільської районної державної адміністрації. Учитель англійської мови Тарасенко Н..О. пройшла курси підвищення кваліфікації для вчителів англійської  мови, які будуть викладати у 1-х класах у 2018/2019 навчальному році .

Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров’я учнів та педагогічних працівників:

• забезпечення організації харчування та медичного обслуговування учнів і педагогічних працівників. - в орендованому приміщенні їдальні СТОВ «Діброва» організовано повноцінне, безпечне та якісне харчування  учнів 1-9-х класів; - харчування учнів організовано на основі циклічного перспективного меню, яке обов’язково погоджується; - харчування учнів 5-9-х класів здійснювалася за кошти батьків  В середньому за 2017/2018 навчальний рік вартість харчування складає 10,00 грн. - складено маршрут постачання продуктів харчування; - постачальниками продуктів харчування і продовольчої сировини є «старобільський завод продтоварів» ФОП Нотченко М.М.., ФОП Рохман Є.В.,ФОП Грішенков К.В. з якими складено і подано до бухгалтерії відділу освіти договір на постачання продуктів харчування; -  Комірник Гоженко О.В., складає меню-вимоги, накопичувальні та оборотні відомості з оціненими продуктами харчування згідно діючих цін, складає акти на оприбуткування продуктів харчування, зданих батьками до навчального закладу; - щомісяця протягом 2017/2018 навчального року подавалися інформації до централізованої бухгалтерії відділу освіти щодо харчування учнів 1-9-х класів та про виконання норм харчування; - питання організації харчування учнів розглядалися на засіданні наради при директору; Всі учні школи упродовж року були на 100%  охоплені харчуванням.        Середній показник виконання норм харчування за 2017/2018 навчальний рік становить 68,8 %. Середній відсоток виконання норм по продуктах: м'ясо - 100%, риба – 95 %, олія – 100 %, масло – 100%, сир кисломолочний – 0 %, сир твердий – 10 %, сметана – 0%, яйця – 5%, цукор – 100%, картопля – 100%, овочі – 100%, фрукти –  0 %, соки – 1%. Протягом 2017/2018 навчального року не входили в раціон дітей молоко,  сметана, кисломолочні продукти, фрукти.        В школі ведеться обов’язкова ділова документація щодо організації харчування.        Щоп’ятниці в їдальні та на харчоблоці здійснюється генеральне прибирання з використанням дезінфікуючих засобів. За станом здоров’я учні поділені на групи здоров’я, у кожному класному журналі є листи здоров’я, де відмічено групи здоров’я та фізкультурні групи дітей.  На підставі результатів профілактичних поглиблених медичних оглядів від  07.11.2017 та індивідуальних медичних карток (форма № 26), учні 1-9-х класів розподіляються за станом здоров'я на медичні групи для проведення уроків фізичною культурою: 4 учнів – підготовча медична група, 52 учнів – основна медична група. За результатами аналізу показників стану здоров’я учнів можна помітити тенденцію росту захворюваності учнів.

За висновками медичних працівників  причинами збільшення відсотку захворюваності учнів є:

• несприятливі екологічні  фактори; • використання  електромагнітної апаратури, яка негативно впливає на нервову  систему дитини, пошкоджує зір;

• порушення  режиму харчування дітей, а саме якості їжі та кількості її прийому на добу;

• малорухомий спосіб життя батьків, відмова  від фізичних вправ, і як наслідок  зниження рухомої активності дітей. Виходячи з цього, перед педагогічним колективом постає задача створити сприятливе освітнє середовище, спрямоване на екологічну освіту, особистістно- орієнтоване навчання і виховання, всебічний розвиток здорової дитини. Необхідно  формувати шкільну оздоровчу політику, забезпечити єдність медичного, педагогічного і психологічного контролю за розвитком учнів, формування і розвиток фізично, психічно, соціально і морально здорової особистості зі стійкими переконаннями та системою знань про здоров’я і здоровий спосіб життя, створення умов для збереження і зміцнення здоров’я, самоствердження, самодостатності та самореалізації в дорослому житті.

• Дотримання вимог охорони дитинства, техніки безпеки, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм. У закладі проводилась відповідна робота з забезпечення необхідних умов для збереження життя та здоров’я школярів. Протягом року забезпечувався санітарний режим відповідно до нормативних вимог. Здійснювався контроль за розкладом уроків та дзвінків. Всі учні школи навчалися у першу зміну. З учнями школи систематично проводяться бесіди щодо запобігання дитячого травматизму, пропаганди здорового способу життя, профілактики інфекційних захворювань. У квітні 2018 року в школі організовано та проведено День Здоров'я та День ЦЗ з метою пропаганди здорового способу життя, Всесвітній день охорони праці.

Надання соціальної підтримки та допомоги дітям пільгових категорій. Робота з  даного напрямку  проводилася відповідно до  річного плану роботи школи, плану виховної роботи, плану роботи громадського інспектора з організації соціального захисту дітей пільгових категорій та дітей девіантної поведінки та плану заходів щодо виконання Комплексної програми профілактики жорстокого поводження з дітьми.  У 2017/2018 навчальному році інспектором з охорони дитинства було призначено педагога-організатора школи Удовенко Л.Д. У закладі постійно здійснювався контроль за відвідуванням учнями навчальних занять. У 2017/2018 навчальному році безкоштовне харчування отримували:  7 учнів із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям». Протягом року надавались консультації батькам, вчителям та учням пільгових категорій. На кінець 2017/2018 навчального року на обліку знаходиться: дітей з малозабезпечених сімей – 7  чол.; дітей з багатодітних сімей – 1 чол.; дітей-напівсиріт – 2 чол.; дітей позбавлених батьківського піклування – 0 чол.; дітей з неповних сімей –  4 чол.;  дітей-інвалідів – 1; дітей, з сімей, що постраждали внаслідок ЧАЕС – 1чол. Щоквартально оновлювався банк даних дітей пільгових категорій. Ця робота проводилася на підставі відповідних документів, класними керівниками проводились обстеження умов проживання та виховання дітей, про що свідчать акти, складені комісіями.

• Дотримання правопорядку неповнолітніми та вжиті профілактичні заходи щодо попередження правопорушень з їх боку.  У 2017/2018 навчальному році дітей, які без поважної причини не відвідували навчальні заняття у школі не  було.  З учнями школи, схильними до девіантної поведінки, проводилася системна робота щодо охоплення їх навчанням.     На кінець 2017/2018 навчального року на обліку у відділі кримінальної міліції у справах дітей Старобільського району дітей школи не було. На внутрішкільному обліку  у  2017/2018 навчальному році не перебував жоден учень. Щоквартально оновлювався банк даних неблагополучних сімей, в яких виховуються неповнолітні, що є учнями школи. Ця робота проводилася на підставі обстежень класними керівниками умов проживання та виховання дітей вдома, про що свідчать акти, складені вчителями, а також на основі педагогічних спостережень за учнями. Правове виховання здійснювалося на виконання реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!», згідно плану заходів по школі.   Стан дитячого травматизму.   Забезпечуючи реалізацію державної політики в галузі охорони дитинства протягом  2017/2018 навчального року у школі  велась систематична робота з профілактики дитячого травматизму. Це цикли бесіди з правил поведінки на воді, при виявленні вибухонебезпечних предметів, користуванні електроприладами та газом, з профілактики отруєння, правил дорожнього руху. Особливу увагу приділяють класні керівники 5-9-х класів роботі з профілактики наркоманії, СНІДу, вживання алкоголю, тютюну. У своїй роботі класні керівники  використовують різні форми роботи: бесіди, диспути, ранки, свята, практичні заняття, рольові ігри. Медсестрою  проведено ряд бесід упродовж навчального року з учнями школи щодо надання  долікарської допомоги.  Питання профілактики дитячого травматизму розглядались на  загальношкільних батьківських зборах, класних батьківських зборах та на  нарадах при директору. Класні  керівники та вчителі-предметники вели журнали інструктажів; проводили індивідуальні бесіди з учнями, які були відсутні в момент проведення бесіди.  Упродовж 2017/2018 навчального року в школі не було жодного випадку дитячого травматизму з учнями, ні під час навчально-виховного процесу,  ні в побуті. Це  свідчить про задовільну роботу з профілактики дитячого травматизму та роботу з батьками.

 Залучення педагогічної та батьківської громадськості закладу освіти  до управління його діяльністю; співпраця з громадськими організаціями. В школі склалася певна система роботи з підвищення  педагогічної культури  батьків,  яка здійснюється через колективні та індивідуальні форми роботи. Продовжує свою роботу батьківський комітет, який складається з таких комісій: господарсько-фінансова, сприяння сім`ї та школі. Всі комісії беруть активну участь в управлінні закладом, співпрацюючи з адміністрацією школи та педагогічним колективом.  

 Дисциплінарна практика та аналіз звернень громадян з питань діяльності закладу освіти.        

 В роботі з цього питання адміністрація школи керується вимогами Закону України «Про звернення громадян». Облік особистого прийому громадян, реєстрація пропозицій, заяв і скарг громадян відповідно до встановлених норм ведеться за журнальною формою. В 2018 році не було зареєстровано звернень громадян.                                               

                                                              Директор школи                                                         В.Ф.Шелегеда

Comments:
Only authorized users can leave comments.